O marce

lniana narzutka

Nazwa Lelen to gra słowna, która w naszym zamierzeniu ma kojarzyć się z lnem, naszym głównym surowcem oraz z tajemniczą postacią Lelenia, przedstawianą w dawnych ludowych podaniach.

Leleń to mityczny, słowiański duch lasu. Leśny przewodnik zbłąkanych wędrowców, towarzysz Bogini Leli i Drzewa Życia. W podaniach przedstawiany ze świetlistym krzyżem podwójnym w porożu.

Majestatyczna postać tajemniczego Lelenia była moją inspiracją do stworzenia kolekcji lnianych sukienek o prostym kroju.

Dziś oprócz sukienek znajdziesz tu rówież inne rzeczy. Wszystkie jednak łączy pierwotna inspiracja: las, leśne runo i natura. Naturalne tkaniny, leśne motywy, rzemieślnicza produkcja w poszanowaniu środowiska i ludzkiej pracy.

Wszystko pakowane w papier i karton. Na życzenie również w opcji zero waste.

Jak produkowane są rzeczy?

Wszystko, co widzisz w tym sklepie, zostało wyprodukowane w Polsce, w małych pracowniach rzemieślniczych. Głównie w mojej, ale współpracuję też z innymi projektantkami, konstruktorkami, krawcowymi, plecionkarkami. Wszystkie prowadzimy legalną działalność gospodarczą, płacimy ZUS, podatki, czynsze najmu za swoje lokale. Utrzymujemy rodziny. Są wśród nas matki, babcie, kobiety samodzielnie prowadzące gospodarstwo domowe. Ich wynagrodzenie wynosi dokładnie tyle, ile sobie życzą. Kupując w tym sklepie wspierasz kobiety, które miały odwagę postawić na siebie i pomimo trudności, jakie niesie prowadzenie biznesu w Polsce, robić to legalnie. Dziękujemy za każde Twoje zamówienie, zrealizujemy je z wdzięcznością i dbałością.

Co składa się na cenę danej rzeczy?

Cena zawiera, oprócz VAT-u i podatku dochodowego, koszty legalnego wyprodukowania danej rzeczy w Polsce. Nigdy nie mówię krawcowej, ile jej łaskawie zapłacę. Ja pytam ile ona chce zarobić. Ona również płaci od tego zarobku podatek. Poza tym w podanej cenie są wysokiej jakości materiały (produkcja wyłącznie europejska), nici, fizeliny, guziki, napki, tasiemki.
No i sprawy, których nie kalkuluję bezpośrednio w cenie, ale są również realnym kosztem, czyli czynsz najmu lokalu w centrum miasta, fotografie i oprawa graficzna, serwis parku maszynowego, ulotki, liściki, opakowanie, sznureczki, papiery, wszystkie te drobiazgi, które tworzą całość.

pracownia
Dziękujemy, pozdrawiamy 😉